Van, ahol demenciában halnak meg a legtöbben
A demencia vált az elhalálozások első számú okává Angliában és Walesben, megelőzve a szív- és érrendszeri betegségeket.

A demencia 2015-ben 61 ezer ember halálát okozta, azaz az összes anyakönyvezett halál 11,6 százalékáért az időskori szellemi hanyatlást kiváltó betegségek, köztük az Alzheimer-kór voltak a felelősek.

 

A brit statisztikai hivatal által hétfőn közzétett jelentés szerint a legfőbb ok a lakosság öregedése, az átlagéletkor emelkedésével a demencia egyre gyakoribb betegséggé válik. Az emberek hosszabb ideig élnek, és a más betegségek, köztük a szívbetegségek okozta elhalálozás csökkent. Az orvosok ma már jobban képesek diagnosztizálni a demenciát és a halotti anyakönyvi kivonatokban pontosabban képesek jegyezni az elhalálozás okát, olvasható a BBC News honlapján.

A demencia okozta elhalálozás a nők körében jóval magasabb (41 283) volt, mint a férfiak esetében (20 403) 2015-ben, és a nők elhalálozásának 15,2 százalékáért volt felelős, szemben a 2014. évi 13,4 százalékkal. Az Egyesült Királyságban jelenleg mintegy 850 ezer ember szenved demenciában. A férfiak esetében még mindig a szívbetegség volt a legfőbb elhalálozási ok 2015-ben. A rák a legáltalánosabb elhalálozási ok Angliában és Walesben. A 35-49 éves nők körében a mellrák a leggyilkosabb kór.

Az 5-19 évesek körében az öngyilkosság a vezető halálok. A demencia nem elkerülhetetlen velejárója az öregedésnek, betegségek okozzák, amelyek ellen a tudomány képes felvenni a harcot, hangsúlyozta Hilary Evans, az Egyesült Királyság Alzheimer-kutató társaságának képviselője. Az időskori szellemi hanyatlás jellemzői az emlékezőképesség romlása, a koncentrációkészség csökkenése, az intellektuális teljesítőképesség olyan szintű romlása, amely már a mindennapi életben is jelentős problémákat okoz.

Az életkor előrehaladásával a demencia egyre gyakoribbá válik: a 65-74 év közöttiek mintegy 3 százaléka szenved a demencia valamilyen formájában, míg a 85 éves kor felettieknek már majdnem fele. A demencia leggyakoribb oka az Alzheimer-kór, továbbá az elégtelen agyi vérellátás okozta szellemi hanyatlás és számos neurológiai betegség.

 

mti/dmd



Új kínai-magyar együttműködés
2024

Együttmükődés a stroke-kutatás területén

Bővebb információkért kattintson a Tovább gombra!

Tovább
BETEGTÁJÉKOZTATÓ
VIDEÓSOROZAT
2024

BETEGSÉGEKRŐL HITELESEN

Bővebb információkért kattintson a Tovább gombra!

Tovább
MULTIMÉDIA
OKTATÁSI
ANYAGOK
2024

Rezidensek, szakvizsgára készülők, neurológiát oktatók figyelmébe

Bővebb információkért kattintson a Tovább gombra!

Tovább
ÁLLÁSHÍRDETÉS
VÁRJUK A JELENTKEZŐKET
2024

Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény pályázatot hirdet

Bővebb információkért kattintson a Tovább gombra!

Tovább

Online Kommunikáció


Kövesse Ön is figyelemmel a Magyar Neurológiai Társaság bejegyzéseit a közösségi oldalakon, ahol folyamatosan tájékozódhatnak a legfrissebb hazai és nemzetközi szakmai hírekről.


Magyar Szemészeti Társaság
Neuro-ophthalmológiai Szekciója
Dr. Somlai Judit
Neuro-ophthalmológus, aki a látászavart okozó megbetegedések okának keresésével, meghatározásával és kezelésével foglalkozik.
Magyarországi Fájdalom
Társaság
Dr. Budai Erika
A Társaság célja az akut és krónikus fájdalom szindrómában szenvedő betegek teljes körű ellátásának szakmai tudományos eszközökkel történő előmozdítása.
Magyar Rehabilitációs
Társaság
Dr. Cserháti Péter
Társaságunk a rehabilitáció bármely területével foglalkozó tagok önkéntes társulásán alapuló, hazai és nemzetközi egészségügyi kapcsolatok fejlesztését elősegítő szervezet.
Keressen minket a facebook-on
és a twitteren is!